Młodzieżowy Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny – Wyniki

20 maja 2023 r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu odbyły się Wojewódzkie Eliminacje Jubileuszowego XXV Młodzieżowego Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Małopolski.

Na rozpoczęcie turnieju został odczytany list Łukasza Kmity – Wojewody Małopolskiego, adresowany do wszystkich uczestników turnieju, następnie zawodnicy rozwiązywali testy wiedzy ze znajomości prawa o ruchu drogowym, po czym przystąpili do realizacji konkurencji praktycznych:

  • udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód,
  • azda sprawnościowa samochodem osobowym z tzw. talerzem Stewarta,
  • a  także przygotowanie pojazdu do jazdy.


Wśród drużyn biorących udział w turnieju, najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, którzy będą reprezentować Małopolskę w finale Ogólnopolskim, który odbędzie  się w dniach 13-14 czerwca w Poznaniu. Zwycięskim zespołom oraz najlepszym zawodnikom turnieju, puchary i nagrody wręczali m. in. Jakub Jarek  – II Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Marek Rutkowski – Prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Krakowie, Marek Pławiak – Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu wraz ze swoim Zastępcą – Arturem Czerneckim.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony