Modernizacja drogi powiatowej Żegiestów – Szczawnik – Muszyna: ul. Zazamcze za blisko 5 milionów złotych!

Nowa nawierzchnia z podbudową, trzy zatoki autobusowe, dwa bezpieczne przejścia dla pieszych i remont 260 m chodnika to zaplanowane efekty modernizacji drogi powiatowej Żegiestów – Szczawnik – Muszyna: ul. Zazamcze na odcinku 1,83 km w miejscowościach Muszyna i Złockie.

– Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą robót, który zobowiązał się zrealizować inwestycję w ciągu 90 dni za kwotę 4,88 miliona złotych – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Pozyskane przez nas dofinansowanie z Funduszu Leśnego pozwoliło podejść do modernizacji drogi kompleksowo. Zakres robót przewiduje rozbiórkę starej nawierzchni wraz z podbudową i wykonanie nowej konstrukcji jezdni na odcinku 1,83 kilometra. Istniejące zatoki autobusowe zyskają trwałą nawierzchnię betonową. Jak zwykle przy takich inwestycjach, również tutaj pomyśleliśmy o bezpieczeństwie pieszych. Dlatego stary chodnik w Muszynie na odcinku 260 metrów zostanie wykonany od nowa, a na dwóch przejściach dla pieszych pojawi się dedykowane oświetlenie z oznakowaniem aktywnym. Dodatkowo zostanie zamontowany radarowy wyświetlacz prędkości.

Całkowity koszt prac wynosi: 4.886.208,63 zł, a termin ich zakończenia ustalono na 8 listopada br. Przyznane ze środków Funduszu Leśnego dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zadania zostało już potwierdzone poprzez zawarcie umowy o realizacji wspólnego przedsięwzięcia pomiędzy Nadleśniczym Nadleśnictwa Piwniczna oraz Zarządem Powiatu Nowosądeckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony