Wernisaż wystawy Zygmunta Stenwaka – INNY CZAS w galerii BWA Sokół

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na wernisaż wystawy Zygmunta Stenwaka – INNY CZAS, który odbędzie się w piątek 25 sierpnia o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu. Wstęp wolny.

Jak mówi o swojej twórczości Zygmunt Stenwak: „Czas to zjawisko zadziwiająco nieuchwytne i trudno się od niego uwolnić. Najlepszy czas dla artysty to ciągłe poszukiwanie. Piękne chwile natchnienia, gdy na każdym kroku odnajduje się nowe lądy, nowe struktury, nowe barwy, nie wiedząc jeszcze, co z tego może powstać. To doskonały okres, pomimo wszelkich niepokojów, bezsennych nocy, eksperymentów, ciężkiej pracy i trudności w walce o własne miejsce w sztuce”.

Zygmunt Stenwak, malarz, grafik, fotografik i filmowiec, urodził się 19 października 1958 roku w Krakowie. Jego droga artystyczna podzieliła się jak dotąd na trzy etapy: pierwszy — młodzieńczy, zakończony studiami w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1979–1984), gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem u prof. Włodzimierza Kunza, drugi — pobyt w USA (1987–2000), trzeci — otworzenie autorskiej Galerii w 2008 r. W ciągu tego długiego okresu powstało wiele prac, które po latach układają się w niekończący się cykl wzajemnych inspiracji. Ważnym w życiu i dorobku twórczym artysty był pobyt w USA. Miastem, który wybrał do kontynuowania zaczętej w Polsce pracy artystycznej (niezwykle ciekawymi indywidualnymi wystawami w prestiżowych galeriach: BWA Kraków, BWA Łódź , Muzeum w Częstochowie, Galeria Promocyjna w Warszawie) stał się Nowy Jork — metropolia uznawana za stolicę sztuki współczesnej na świecie. Od początku pobytu Zygmunt Stenwak nawiązał współpracę z Polsko-Amerykańskim Związkiem Artystów — P.A.A.S. W 1987 r. została zorganizowana jego indywidualna wystawa malarstwa w siedzibie P.A.A.S. na Manhattanie.

Wystawa czynna będzie od 25 sierpnia do 15 października 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony