Mogą już legalnie gasić pożary! Odbył się egzamin klasy o profilu strażackim

Dzisiaj (19 marca) przed budynkiem Zespołu Szkół w Marcinkowicach stanęły cztery wozy strażackie i pojawiło się sporo druhów ochotników. Powód? Nadzorowali oni egzamin uczniów klasy III o profilu strażackim. Jego pozytywne zakończenie uprawnia młodzież do brania czynnego udziału w akcjach ratowniczych.

Z uczniami spotkał się starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski życząc im powodzenia podczas egzaminu.

Pokonaliście już wiele trudności, dzisiaj zdajecie egzamin końcowy – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Gratuluję dotychczasowych osiągnięć i życzę pozytywnego pokonania ostatniego etapu.

Uczniowie, oprócz napisania testu, musieli bezbłędnie rozpoznać wszystkie aparaty i sprzęt znajdujący się w strażackim wozie bojowym.

Przygotowaliśmy też działania w terenie przy gaszeniu pożarów – mówi mł. bryg. Arkadiusz Nosal, prowadzący zajęcia w ZS w Marcinkowicach. – Od wielu lat, podczas szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP organizowanego przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu pomagają nam jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Klęczan, Krasnego Potockiego, Brzeznej i Biegonic. Bardzo za to dziękuję.

Dzisiejsze zmagania uczniów ZS w Marcinkowicach obserwowali m.in.: st. bryg. Paweł Motyka – zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu, st. kpt. Bogusław Szydło – naczelnik Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP w Krakowie, st. kpt. Mariusz Piwowar z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP w Nowym Sączu, mł. bryg. Arkadiusz Nosal – zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP w Nowym Sączu oraz dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwona Sikorska.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony