„To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu” – widać postępy prac na placu budowy w Marcinkowicach!

Widać postępy prac przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach.

Jak mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski „To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu”.

–  Przy Zespole Szkół w Marcinkowicach powstanie nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy z boiskami, bieżnią, miejscem na rzut oszczepem, pchnięcie kulą i basenem. To spełnienie marzeń, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Chcę, aby powstało tu centrum sportu dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny – dodaje starosta Marek Kwiatkowski.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w czerwcu 2022 r.

Projektowany obiekt to budynek wolnostojący, parterowy, niezależny funkcjonalnie. Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią mieszczącą ok. 200 osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej. Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie, gabinet nauczyciela WF-u, pomieszczenie magazynowe. Dodatkowo zaplanowano strefę strzelnicy, w skład której wejdą: hala strzelań, sterownia, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnia.

Hala sportowa została zlokalizowana w znacznym oddaleniu od zabytkowego dworku, aby zminimalizować jej wpływ na zabytek. Na terenie objętym inwestycją projektowany jest też parking.

Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wydzielone miejsca postojowe na parkingu, wejście główne do budynku – bez barier architektonicznych, węzły sanitarne i szatniowe przystosowane dla niepełnosprawnych.

Hala zapewnia możliwość gry w piłkę nożną halową, piłkę ręczną (z boiskiem o wym. 20×40 m), koszykówkę (pole gry 15×28 m) oraz siatkówkę (możliwość wydzielenia trzech niezależnych pól treningowych o wym. 9×18 m). Dostępny z sali oraz z zewnątrz magazyn zapewnia miejsce do składowania sprzętu do gry, zaś w strefie szatniowej zlokalizowano bloki szatniowe: dwie szatnie dziewcząt z zapleczem sanitarnym oraz dwie szatnie chłopców z zapleczem sanitarnym. Na piętrze dostępnej z klatki schodowej zaprojektowano wentylatornie i kotłownię. Na zewnętrznej ścianie budynku zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa.

Projekt został uzgodniony z Wojewódzkim  Urzędem Ochrony Zabytków i przewiduje m.in. wykonanie  nowych dróg wewnętrznych, chodników, oświetlenia zewnętrznego oraz zagospodarowanie terenu ozdobną  zielenią.

Wykonawcą robót jest firma – Piotr Gurgul, Firma Budowlana „GURGUL” z Limanowej. Wartość robót wynikająca z zawartej umowy: 11.892 568,74 zł brutto, a termin oddania budynku do użytku –  czerwiec 2022 r.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

fot. Maria Olszowska

One thought on “„To największa inwestycja sportowa w historii Powiatu” – widać postępy prac na placu budowy w Marcinkowicach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony