Wyłudziły prawie 50 tysięcy złotych! Jest tymczasowy areszt dla oszustek!

Jak pisaliśmy TUTAJ, do oszustw doszło we wtorek, 16 marca br. Tego dnia sądecka Policja otrzymała trzy zgłoszenia dotyczące wyłudzeń pieniędzy od seniorek pod pretekstem udziału w tajnej policyjnej akcji. Jedna ze starszych pań nie dała się oszukać, ale dwie kolejne sądeczanki straciły wówczas swoje oszczędności i biżuterię.

podejrzana o oszustwo 21-latka

Sądeccy kryminalni natychmiast po otrzymaniu zgłoszeń zaczęli intensywnie działać w tej sprawie dzięki czemu bardzo szybko wytypowali dwie kobiety podejrzewane o te przestępstwa. Policjanci ustalili, że sprawczynie właśnie jadą taksówką w kierunku Krakowa. Zebrane informacje zostały natychmiast przekazane funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dzięki czemu wskazany samochód został zatrzymany do kontroli drogowej przez mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przy wjeździe do stolicy Małopolski. Okazało się, że taksówką podróżują dwie mieszkanki Dolnego Śląska w wieku 21 i 33 lat. Ponadto kobiety miały przy sobie pieniądze i kosztowności pochodzące z dokonanych przestępstw – 20 tys. złotych, funty brytyjskie, dolary amerykańskie i złotą biżuterię.

podejrzana o oszustwo 33-latka

Kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do krakowskiej komendy, skąd zostały przekonwojowane przez sądeckich funkcjonariuszy do Nowego Sącza, gdzie były prowadzone dalsze czynności w tej sprawie. 21 i 33-latka usłyszały od policjantów zarzut oszustwa, za co grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.  Prokurator zwrócił się z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dzisiaj (19 marca) sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją kobiety spędzą na kratami najbliższe trzy miesiące w oczekiwaniu na wyrok.

źródło/fot/film: KMP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony