Moim skromnym zdaniem – czyli seria przemyśleń nad sprawami związanymi z Nowym Sączem i nie tylko

Kilka słów o Pannonice i kwestiach związanych z dojazdem.


Festiwal organizowany przez starosądecki MOK przeniósł się na drugą stronę brzegu rzeki Poprad tj. do Myślca bliżej Nowego Sącza. Gdy wybierałem się na piątkowe koncerty było około 20-tej, gdy stałem w korku na Węgierskiej, który zaczynał się gdzieś w okolicach Carbonu ale nie o tym będzie mowa. Myślałem, że korek będzie spowodowany bezpośrednio festiwalem, ponieważ ludzie będą chcieli się tam dostać czyli przed mostem na Popradzie będą chcieli skręcić w lewo na ulicę Popradzką. Korek jednak ciągnął się dalej w stronę ronda. Być może ludzie chcieli skorzystać z parkingu pod pobliskim dyskontem lub jednej z sieci fast foodów albo po prostu wracali do swoich domów.
Gmina Stary Sącz wraz z nowosądeckim MPK zrealizowali jakiś czas temu projekt w postaci parkingu Park&Ride, który na co dzień świeci pustkami.
Dlaczego, więc nie postanowiono na czas realizacji festiwalu utworzyć specjalne połączenie relacji Stary Sącz – Myślec za symboliczną opłatę. Dzięki czemu sensownie zostałaby wykorzystana wspólna inwestycja dwóch sąsiednich miejscowości. Oprócz tego można było zapewnić dodatkowe połączenia na potrzeby Pannonici z sercem sądeckiego regionu, gdzie ostatni kurs do Nowego Sącza był chwilę po godzinie 23, a ostatni koncert kończył się po północy.


W ramach wyzwania powrotną trasę postanowiłem wykonać pieszo. Dystans około 8 Km, który zajął mi 1h, 20 min. Co przedstawiam na poniższym zrzucie ekranu

Pomiar włączyłem po przejściu około jednego kilometra, stąd ta rozbieżność.

Będąc już w okolicach nowosądeckiej starówki można było zobaczyć smutną rzeczywistość noc z piątku na sobotę, deptak i knajpki przy nim w większości pozamykane, jednostkowo można było dostrzec kilka osób przechadzających się w różnych kierunkach.
Gdy w okolicy są różne wydarzenia powinno dbać się o względy i zainteresowanie potencjalnych turystów, tak aby w przyszłości odwiedzili nasz region. Powinno się starać o komfort, ale i bezpieczeństwo przyjeżdżających jak i wracających z takich wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony