“Zero znaczy życie”. Sądecka Policja wesprze kampanię Roadpol Safety Days

W dniach od 16 do 22 września br., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, w państwach Europy będą prowadzone policyjne działania pod nazwą ROADPOL Safety Days. W Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, których głównym celem jest zapobieganie drogowym tragediom, tradycyjnie włączy się również polska Policja, w tym funkcjonariusze sądeckiej drogówki.

Kampania profilaktyczna ROADPOL Safety Days to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” – zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Europie. Jej celem jest stałe podnoszenie świadomości i przekonanie wszystkich użytkowników dróg, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego jest ich głównym obowiązkiem podczas poruszania się po drogach. Dlatego priorytetem jest docieranie z komunikatami dotyczącymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym do coraz większej liczby osób, tak aby wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe stały się społecznie nieakceptowalne. Dzięki temu długofalowym efektem będzie znaczący spadek liczby ofiar śmiertelnych i ciężko rannych na europejskich drogach.

W tym roku hasłem promującym ROADPOL Safety Days jest #zeromeanslife, czyli „Zero znaczy życie”. Tradycyjnie w akcję włączą się także policjanci sądeckiej drogówki, którzy będą prowadzić działania o charakterze profilaktycznym i kontrolnym. Mundurowi będą zwracać uwagę zwłaszcza na trzeźwość kierujących, popełnianie wykroczenia szczególnie niebezpieczne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowe manewry. Sprawdzą także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia pasażerów. policjanci będą także zwracali uwagę na przestrzeganie zakazu korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy, a także przechodzenia przez przejścia dla pieszych.


Bądźmy ostrożni każdego dnia!

ROADPOL zachęca wszystkich do stosowania się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj.:

  1. rozważne poruszanie się w ruchu ulicznym podczas kierowania samochodem i innymi pojazdami,
  2. stosowanie się do ograniczeń prędkości,
  3. korzystanie z pasów bezpieczeństwa (zarówno przez kierowców, jak i pasażerów), a podczas jazdy jednośladami z kasku,
  4. nieprowadzenie po alkoholu i narkotykach,
  5. niekorzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy,
  6. skupianie uwagi na drodze i innych uczestnikach ruchu drogowego.

Więcej o ROADPOL Safety Days.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony