„My Kochamy Małopolskę” – nowe otwarcie!

Przed Basztą Kowalską przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz działacze społeczni wzięli udział w konferencji prasowej grupy „My Kochamy Małopolskę” informując o nowych inicjatywach.

– Skończyła się pandemia, co oficjalnie zostało ogłoszone, zaczynamy działać – powiedział Patryk Wicher prezes „Orion”, poseł RP – „KochaMY Małopolskę zaprasza do współpracy wszystkich ludzi dobrego, szerokiego i wielkiego serca. Działamy na wszystkich szczeblach. Jeżeli chcecie, żeby Nowy Sącz wraz z Małopolską zaistniał jeszcze bardziej to jeszcze raz wszystkich zapraszamy. Nie patrzymy na poglądy, zapatrywania, itd. Dla nas ważny jest Nowy Sącz i Małopolska. Działamy od 2017 roku, przetrwaliśmy pandemię, jesteśmy i działamy.

– Grupa „KochaMY Małopolskę” ma już na koncie projekt 725 litrów krwi na 725-lecie Nowego Sącza w 2017 roku. – dodał Andrzej Lis, rekordzista wśród krwiodawców. – Jednak nie przestajemy i zapraszamy na Galę Krwiodawców, która odbędzie się w Krynicy-Zdroju 17 czerwca. Warto dodać, że członkowie wielu sądeckich stowarzyszeń chcą się włączyć i wzmocnić działania w kwestii oddawania krwi. Zapraszamy wszystkich.

– To nie wszystkie nasze zamierzenia – mówił Michał Kądziołka, radny RM Nowy Sącz – Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie Bieg św. Rocha, który odbędzie się 24 czerwca, już po raz trzynasty. Jak zawsze podczas imprezy będą zbierane pieniądze na rehabilitację chorej Paulinki z osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele licznych organizacji pozarządowych oraz działacze społeczni z całego regionu Małopolski, a celem było przedstawienie nowych perspektyw oraz kierunków współpracy w ramach Grupy “My Kochamy Małopolskę”, która skupia lokalne organizacje społeczne, fundacje oraz osoby działające społecznie w naszym regionie.

Osoby obecne na konferencji:

Patryk Wicher – Stowarzyszenie „Orion”,

Michał Kądziołka – Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Dąbrówka”,

Kamil Nosal, Łukasz Basiaga, Bartłomiej Jacenik – Stowarzyszenie Bliżej Sącza,

Błażej Targosz – Łączy Nas Poręba Mała,

Jakub Kruczek – koordynator grupy My Kochamy Małopolskę,

Andrzej Lis – Starosądecki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK,

Kamil Olesiak – Karpacka Manufaktura,

Grzegorz Ormiański – działacz społeczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony