Na początek zwycięstwo

W Gdańsku rozpoczął się Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce z udziałem zespołu SKPS Dunajec Nowy Sącz. Sądeczanie rozpoczęli zawody od zwycięstwa.

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski kadetów

Dunajec Nowy Sącz – UKS Trzynastka Zielona Góra 3-1 (25:18, 19:25, 25:20, 25:16)

SKPS Dunajec: Sobczyk, S. Kucharski, Bryniak, Wojtas, Janik, Legutko – libero oraz Rokita, A. Sobczyk, Nalepa.

W każdym turnieju pierwszy mecz jest trudny. Zespoły się nie znają i dopiero w trakcie gry trenerzy mają szansę reagować zmieniając np. ustawienie pod siatką. Tak było w tym meczu. Po dość spokojnym pierwszym secie, w drugim rywale przejęli inicjatywę doprowadzając do remisu. Podczas przerwy trener Łukasz Mężyk wskazał swoim zawodnikom błędy, które popełniali i to przyniosło efekt w postaci wygranej.

W piątek sądeczanie zagrają w zespołem Wifama Łódź.