Na Przehybie zakończył się 60 Małopolski Wyścig Górski (fotorelacja)

Jak na zakończenie wyścigu przystało kolarzom dopisała pogoda. Świeciło słońce, choć na szczęście dla kolarzy upału nie było. Najszybszy na mecie na Prehybie był zwycięzca całego wyścigu Jonas Rapp (Niemcy) z grupy Hrinkov.

– Cieszę się, że wyścig był ciekawy, a jak sami kolarze mówili jeden z najtrudniejszych w jakich brali udział – mówił Marszałek Małopolski Witold Kozłowski. – Urząd Marszałkowski jest głównym sponsorem wyścigu i z pewnością w przyszłych latach też tak będzie. Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom, bo pokonywanie trudnych tras Beskidów nie jest łatwe. Do zobaczenia za rok!

Trzeci, ostatni etap liczył 122 km. Start wyznaczono w Jabłonce, a metę na Przehybie koło Starego Sącza. Nie było łatwo. Płaskich odcinków jak na lekarstwo. Pierwsza górska premia wyznaczona była na Przełęczty Knurowskiej, później w Gaboniu, by po długim podjeździe, prawie 9 km, wyścig zakończył się na Przehybie.

Wyniki III Etap MWG: 1. Jens Rapp (Niemcy) Hrinkow Advarics Cycleang, 2. Rainer Kepplinger (Austria) Hrinkow Advarics Cycleang, 3. Jan Otruba (Czechy) Elkov-Kasper, 4. Artur Sowiński Voster ATS Team – najlepszy z Polaków.

Klasyfikacja końcowa – 60 MWG: 1. Jens Rapp (Niemcy) Hrinkow Advarics Cycleang,

Klasyfikacja zespołowa (25 zespołów): 1. Hrinkow Advarics Cycleang (Austria), 2. Voster ATS Team (Polska), 3. Elkov – Kasper (Czechy)

Wyścig rozpoczęło 128 kolarzy, a ukończyło 122.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony