Na uczniów będzie czekało 20 dodatkowych miejsc w Internacie w ZS w Marcinkowicach!

20 nowych miejsc dla uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach pojawi się od września w Internacie tej szkoły. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z Zarządem podjął decyzję o rozbudowie Internatu – zainteresowanie młodzieży jest ogromne.

– We wrześniu ubiegłego roku otworzyliśmy Internat, w którym miejsce znalazło ponad 60 uczniów – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Remont drugiego piętra szkoły, gdzie powstał internat, kosztował ponad 3,5 miliona złotych, a pieniądze pochodziły ze środków zewnętrznych i tym samym inwestycja nie obciążyła budżetu Powiatu. Obiekt jest funkcjonalny, z windą, jadalnią, kuchnią i łazienkami. Nie brakuje miejsc do nauki i wypoczynku. Tego roku chcemy otworzyć kolejną część Internatu, na pierwszym piętrze szkoły. W klasach zaadaptowanych na pokoje znajdzie miejsce kolejnych 20 uczniów. Cieszę się, że szkoła w Marcinkowicach tak dobrze się rozwija. Jeszcze kilka lat temu rekrutowaliśmy do niej jedną niepełną klasę. Teraz mamy cztery. Uczniowie pochodzą z całej Małopolski – tym ważniejsze jest stworzenie tym młodym ludziom warunków do nauki i rozwoju swoich pasji.

Starosta dodaje, że to zasługa dyrekcji i pedagogów, ale również wielomilionowych inwestycji z budżetu Powiatu i środków zewnętrznych  na terenie ZS w Marcinkowicach. Budynek przeszedł termomodernizacje z wymianą okien, dachu, instalacji. Niektóre klasy i korytarze zostały już wyremontowane. W tym roku inwestycja obejmie pozostałą część klas i korytarzy, które ostatnio były odnawiane kilkadziesiąt lat temu.

Przypomnimy, że w pobliżu szkoły powstała już nowoczesna hala sportowa ze strzelnicą i trwa budowa Powiatowego Centrum Sportu.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony