Narodowe Czytanie – Starosta w roli Zbyszko Dulskiego

W Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu odbyło się Narodowe Czytanie “Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, w którym udział wziął m.in starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Czytanie było połączone z wręczeniem nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego “Moja ilustracja do książki: Poszukiwacze przygód Traper i Lukier odkrywają Sądeckie”.

Starosta wcielił się w rolę lekkoducha Zbyszko Dulskiego, w drugim akcie jego rolę przejął burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Anielę Dulską zagrała Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, a Justynie Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych przypadła w udziale rola córki Dulskich – Hesi.

Po przeczytaniu dwóch aktów sztuki wręczono nagrody zwycięzcom konkursu na ilustracje do książki Jadwigi Marzec, w której dwa pieski Traper i Lukier odkrywają największe atrakcje Sądecczyzny. W kategorii “Bohater literacki” pierwsze miejsce zdobył Konrad Lorek (12 lat). Dwa kolejne przypadły w udziale Nicoli Kukuczce (10 lat) i Monice Grzyb (10 lat). W kategorii “Atrakcje turystyczne Sądecczyzny” pierwsze miejsce wywalczył Karol Giza (9 lat), drugie ex equo zdobyły Rita Obrzud (7 lat) i Antonina Zielonka (11 lat), równorzędne trzecie miejsce przypadło w udziale Wiktorii Bodziony (8 lat) i Oliwii Dudczak (13 lat).

– Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość nadesłanych prac, a było ich ponad sto trzydzieści – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – W ten sposób promujemy talenty i zachęcamy młodych ludzi do czytania.

Fot. Paweł Szeliga

Żródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony