Nauczyciele placówek powiatowych gotowi na nowy rok szkolny

Czterech nauczycieli otrzymało dzisiaj z rąk starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Gratulował im również Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego. Dyrektorzy i nauczyciele spotkali się z władzami Powiatu na naradzie poprzedzającej rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali: Anna Górska – nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Małgorzata Mikulec – nauczycielka geografii w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Starym Sączu, Tomasz Wilk – nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju i Marian Jankisz – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.

Podczas spotkania podziękowano za wieloletnią pracę Urszuli Janusz – dotychczasowej dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju, w skład którego wchodziły: Międzyszkolny Ośrodek Sportu i Dom Wczasów Dziecięcych. Pani dyrektor nie podjęła dalszej współpracy zaproponowanej przez Zarząd Powiatu  Nowosądeckiego. Z dniem 31 sierpnia tego roku Zespół Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju zostanie rozwiązany. Od 1 września Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Piwnicznej Zdroju zostaje włączony do Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, a Dom Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej-Zdroju będzie samodzielną jednostką powiatową. Jego dyrektorem, na okres 10 miesięcy, została Marzena Niziankiewicz Długopolska.

Zmiany nastąpiły również na stanowiskach wicedyrektorów w niektórych szkołach powiatowych. Powołani na te stanowiska zostali: Joanna Czerpak – LO w Starym Sączu, Dagmara Tyliszczak – ZSP w Krynicy Zdroju,  Magdalena Czyżykiewicz – ZSP w Krynicy Zdroju oraz Grzegorz Podobiński – na kierownika szkolenia praktycznego.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec oraz dyrektorzy placówek prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Spotkanie prowadziła dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony