Niewybuch w potoku w Muszynce. Policjanci radzą jak postępować w przypadku odnalezienia pocisku

Turyści podczas schodzenia ze szlaku w miejscowości Muszynka na Sądecczyźnie natknęli się na przedmiot przypominający pocisk. O znalezisku natychmiast poinformowali sądeckich policjantów.

28 sierpnia br. około godziny 19 dwóch turystów zauważyło niewybuch w korycie potoku w miejscowości Muszynka, w związku z czym niezwłocznie zadzwonili na numer alarmowy 112. Po otrzymaniu zgłoszenia we wskazane miejsce przybył patrol krynickiej Policji, a następnie policjant grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Nowego Sącza. Skorodowany pocisk artyleryjski o długości około 50 centymetrów pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej został zabezpieczony do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa.

Dzisiaj, tj. 29 sierpnia br. około południa na miejsce odnalezienia pocisku przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Patrol sprawdził niewypał i zabezpieczył go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrał do neutralizacji.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu takiego zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony