Niebawem rusza budowa mostu w Roztoce Wielkiej

Stary, drewniany i wąski most prowadzący do Roztoki Wielkiej w gm. Łabowa do końca bieżącego roku zostanie zastąpiony nowym obiektem, który będzie nie tylko trwały, ale i szerszy. Za kilka dni ruszają prace w tym miejscu.

 – Oprócz dwóch pasów ruchu zaprojektowaliśmy też chodnik dla pieszych, dzięki czemu znacznie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. –  Zabezpieczone zostaną również brzegi oraz dno potoku w sąsiedztwie mostu.

Most znajduje się na początku drogi powiatowej Wielka – Roztoka Wielka (ok. 300 m od skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową nr 75). Koszt budowy samej przeprawy wynosi 1.983.862,09 zł, z czego 70% stanowić będzie dofinansowanie Lasów Państwowych. W tegorocznych planach jest też modernizacja drogi powiatowej Roztoka Wielka – Roztoka Wielka. Cała inwestycja w tym miejscu pochłonie 5,42 mln zł, w tym dofinansowanie z Lasów Państwowych – 70% czyli 3,79 mln zł.

W najbliższych dniach wykonawca przystąpi do prac przygotowawczych, a następnie do rozbiórki starego mostu. Do czasu budowy nowego obiektu zostanie zapewniony dla mieszkańców most tymczasowy. Zgodnie z zawartą umową inwestycja ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku.

Fot. Adam Czerwiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony