Nielegalna bimbrownia na Sądecczyźnie

Łososińscy policjanci zlikwidowali przydomową nielegalną bimbrownię. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych zajmowanych przez 55-latka, funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. urządzenia i akcesoria służące do nielegalnej produkcji trunków, 90 litrów alkoholu oraz beczkę z zacierem przygotowanym do destylacji.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej otrzymali informację, że jeden z mieszkańców na terenie swojej posesji może produkować nielegalny alkohol. Postanowili to sprawdzić i kilka dni temu, złożyli 55-latkowi niezapowiedzianą wizytę.

W trakcie przeszukania w pomieszczeniach gospodarczych  funkcjonariusze natrafili aparaturę do wytwarzania alkoholu, plastikowe i szklane pojemniki, beczkę z zacierem przygotowanym do destylacji oraz 90 litrów wyprodukowanego bimbru.

55-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego zajmując się tym procederem dopuścił się przestępstwa wyrabiania alkoholu bez wymaganego wpisu do rejestru producentów, za co grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony