Nielegalny hazard w gminie Stary Sącz zlikwidowany

Skonfiskowanie czterech nielegalnych urządzeń do gier hazardowych to efekt wspólnej kontroli sądeckich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego  Urzędu  Celno-Skarbowego w Krakowie. Teraz właściciel zarekwirowanego sprzętu musi się liczyć z dotkliwą karą.

24 marca br. policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, prowadząc wspólne działania ujawnili, że sposób organizacji gier w kontrolowanym lokalu na terenie gminy Stary Sącz narusza przepisy związane z zakazem prowadzenia gier hazardowych. W efekcie funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia służące do nielegalnego hazardu, które znajdowały się w tym lokalu.

Teraz sprawa będzie wyjaśniana w postępowaniu prowadzonym przez Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie. Przypominamy, że za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości do 100 tys. złotych od jednego automatu. Z kolei za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony