Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Marcinkowicach

Podczas prac ziemnych w Macinkowicach, w powiecie nowosądeckim,  znaleziono niebezpieczne pozostałości  z czasów II wojny światowej. Teren został zabezpieczony. Niewybuchy zostały zabrane przez saperów na poligon celem zneutralizowania.

21 lutego br. oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchów na jeden z posesji w Marcinkowicach. Niebezpieczne pozostałości z czasów wojny zostały ujawnione podczas wykonywania prac ziemnych. Skierowany na miejsce policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko – pirotechnicznym potwierdził, że są to niewybuchy z czasów II wojny światowej. Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa znalezisko zabezpieczali sądeccy policjanci. Dzisiaj na miejsce przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Cztery skorodowane pociski, w tym dwa moździerzowe i dwa artyleryjskie zostały zabezpieczone przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowane na poligon celem neutralizacji.

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu!

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony