Nowosądecki PiS zadowolony z wyborów – zapowiada też twardą opozycję wobec Ludomira Handzla

  • Na 39 możliwych radnych wojewódzkich, aż 21 będzie z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja przedstawiciele obozu rządzącego mają 12 radnych z KO oraz 6 z TD. Przepadła Lewica, która w naszym regionie jest prawie niewidoczna, nie ma też innych ugrupowań. Teraz PiS będzie wybierać marszałka.
  • O tym mówił poseł PiS Arkadiusz Mularczyk podczas konferencji prasowej. – Zwycięstwo PiS w wyborach do Sejmiku, Powiatu Nowosądeckiego oraz miasta Nowy Sącz, cieszy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z sytuacji politycznej, ale chcemy i będziemy kontynuować politykę inwestycji w region oraz wsparcia i pomocy dla społeczeństwa i poprawy warunków życia na Sądecczyźnie i w Małopolsce.
  • Podczas spotkania nie brakowało rozmowy, o tym co było podczas kampanii.

– Nasz, tak dobry, wynik to efekt gigantycznej pracy, zaangażowania wielu ludzi. Osiągnęliśmy znakomity efekt, mimo brudnej kampanii wyborczej urzędującego prezydenta. Warto przypomnieć, że na kampanię wyborczą można wydać legalnie około 60 tysięcy złotych. A ja pytam czy była ona w ogóle legalna? W mieście wisi kilka banerów, które kosztują ok. 15 tys. zł jeden. Innych były setki. Była też kampania wyborcza w internecie, rozdawane bezpłatne podarki na osiedlach oraz gazetki. Ktoś wydał gigantyczne środki po to, aby jego interesy były realizowane. Zrywano nasze banery, co zostało zarejestrowane, a człowiek, który to robił jeździł samochodem MOSiR-u. Ja się pytam czy robił tak od siebie, czy dostał polecenie?

Poseł pytany o to jak radni PiS zamierzają działać w Radzie Miasta, skoro nie mają większości i właściwie poza okrzykami wzburzenia, dyskusją, nie będą mogli zrobić nic!

– Nie mamy w sądeckiej radzie miasta większości, ale to nie oznacza, iż będziemy bierni. Zamierzamy pracować dla rozwoju miasta, ale również patrzeć na ręce prezydentowi oraz głośno mówić jeśli coś będzie nie tak. Warto przypomnieć, że wprawdzie Ludomir Handzel wygrał wybory, ale toczy się przeciwko niemu śledztwo o niegospodarność przy realizacji ważnych miejskich inwestycji jak stadion miejski, obiekty sportowe w Zawadzie czy bloki STBS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony