Nowosądeczanin z medalami Mistrzostw Europy w Taekwon-do ITF.

W Lublinie odbyły się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF w trzech kategoriach wiekowych: I Mistrzostwa Europy Pre-Juniorów w Taekwon-do, XXIX Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-do oraz XXXVIII Mistrzostwa Europy Seniorów w Taekwon-do. Znakomicie spisał się sądeczanin Maksymilian Orzeł, którzy wywalczył 3 medale.

– W mistrzostwach udział wzięło 849 zawodników z 32 krajów, którzy rywalizowali w konkurencjach układów technicznych, walki sportowej, technik specjalnych oraz testów siły. – opowiada Adam Roszczyk trener i prezes NKS Taekwon-do Nowy Sącz. – Wśród reprezentantów Polski powołanych na Mistrzostwa Europy znalazł się zawodnik Nowosądeckiego Klubu Sportowego Taekwon-do MAKSYMILIAN ORZEŁ. Był to jego debiut na Mistrzostwach Europy, który zakończył się ogromnym sukcesem. Maksymilian wywalczył 3 medale Mistrzostw Europy dla Polski: złoty medal i tytuł Mistrza Europy w układach technicznych, srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy w technikach specjalnych oraz brązowy medal i tytuł II wicemistrza Europy w walkach w kategorii +65 kg.

Za swoje osiągnięcia Maksymilian Orzeł został wybrany NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM Mistrzostw Europy w kategorii wiekowej pre – junior.

– Warto wiedzieć, że Maksymilian jest juniorem młodszym, posiada czarny pas (stopień mistrzowski I dan), na który zdał w zeszłym roku. Taekwon-do trenuje od 10 lat. – dodaje Adam Roszczyk – Jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem naszego Klubu. W dorobku ma kilkadziesiąt medali z zawodów począwszy od turniejów wojewódzkich, przez turnieje międzywojewódzkie, międzynarodowe po Puchar Europy kończąc.

Sądeczanin w styczniu br. został powołany do szerokiej kadry narodowej na zgrupowanie (był już obserwowany przez trenerów kadry w zeszłym roku), a następnie zakwalifikowany na Mistrzostwa Europy. Jest to jego największy sukces w karierze. Jak podkreśla jego trener Maksymilian jest bardzo skromnym młodym człowiekiem, oddającym się pasji Taekwon-do. Wszystko to osiągnął dzięki olbrzymiej pracy na treningach, wytrwałości, chęci ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Może być wzorem do naśladowania dla wielu zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony