Nowy most i asfalt na drodze powiatowej Tęgoborze – Chomranice

Od kilku dni kierowcy mogą korzystać z nowego mostu na drodze powiatowej Tęgoborze – Chomranice, który nie tylko zapewnia właściwe światło dla przepływu wód, ale przede wszystkim poprawia bezpieczeństwo użytkowników drogi dzięki istotnej zmianie geometrii drogi w tym miejscu. A to wszystko w ramach prac zaplanowanych przez władze Powiatu Nowosądeckiego.

– Zakres prac obejmował między innymi budowę mostu na potoku oraz przebudowę drogi powiatowej Tęgoborze – Chomranice – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Roboty zaplanowane do listopada udało się zakończyć wcześniej. Już teraz kierowcy mogą korzystać z nowej drogi i mostu. Inwestycja w tym miejscu była o tyle ważna, że w połączeniu z drogą Nowy Sącz – Marcinkowice – Chomranice i dalej do Łososiny Dolnej, stanowi objazd głównej trasy prowadzącej do Nowego Sącza. Jest więc alternatywą dla kierowców, którzy chcą ominąć miasto i nie stać w korkach udając się w stronę granicy naszego kraju.

– Droga przez Zawadkę do Chomranic i dalej do Chełmca, Piwnicznej była i jest alternatywą dla wielu kierowców – dodaje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu Adam Czerwiński – Jednak ten przejazd miał spory feler. W pewnym miejscu za przejazdem kolejowym było bardzo wąsko i do tego kręto. Jeżeli ktoś jechał zbyt szybko i nie znał drogi miewał kłopoty. Teraz jest znacznie lepiej.

Nowy, szeroki most, z chodnikiem i barierami, umocnionym brzegiem potoku, a do tego przebudowana droga na odcinku 215 m sprawiają, że kierowcy oraz piesi mogą teraz bezpiecznie i komfotowo korzystać z tej drogi.

Koszt całkowity inwestycji to 2 103 849 zł, dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 638 883 zł, a wkład własny Powiatu Nowosądeckiego – 1 464 966 zł.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony