Nowy Sącz dołączy do walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Rowerowa Stolica Polski to pomysł miasta Bydgoszcz, które od 6 lat organizując to wyzwanie wspiera rozwój turystyki rowerowej, a wszystko w ramach większej akcji: aktywne miasta. To autorski projekt rekreacyjno-sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. Aktywne Miasta to portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja oferuje 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie. 
Głównym celem organizacji rowerowej stolicy Polski jest nie tylko promocja roweru jako dobrej alternatywy dla środka transportu, ale również promocja jazdy rowerem, czy wdrażania idei Smart City w praktyce. Rower to bardzo popularna forma rozrywki, ale też sposób na szybką i skuteczną komunikację.
Już po raz piąty Miasto Nowy Sącz przystąpi do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Udział w zabawie jest całkowicie bezpłatny. Do zabawy może przystąpić każdy (bez względu na wiek), kto posiada telefon z systemem Android lub iOS i pobierze bezpłatną aplikację o nazwie Aktywne Miasta (bardzo dobra alternatywa dla Endomondo) oraz zarejestruje się za pomocą adresu mailowego lub poprzez Facebooka.

Bezpośrednie linki do pobrania aplikacji:
Android: aplikacja Aktywne Miasta
iOS: aplikacja Aktywne Miasta

Uczestnik nie musi być mieszkańcem miasta, ani powiatu, nie musi przebywać nawet na terenie kraju, wystarczy, że w aplikacji wybierze miasto, dla którego chce zbierać kilometry.! Można wziąć udział albo w rywalizacji dla miast albo dla gmin. Musisz zdecydować dla kogo kręcisz kilometry!

Aby dołączyć do treningu, po instalacji aplikacji i rejestracji:
na ekranie głównym – dolna belka należy kliknąć: > rywalizacje > publiczne > Rywalizacja RSP 2024 i tutaj wybrać: miasto Nowy Sącz > rodzaj: ogólny > grupa ogólna (lub inna dostępna) > dołącz.

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski: 1 – 30 czerwca 2024 r.

Od tego momentu, przed każdym treningiem należy uruchomić aplikacje, włączyć GPS w telefonie i ruszać w drogę.
Po zakończonym treningu, aby go zapisać należy przytrzymać kwadrat STOP i poczekać aż z ekranu zniknie okrąg.

Pamiętajcie, że możecie połączyć swoje urządzenie marki Garmin z aplikacją Aktywne Miasta (uprzedzając pytania – na tę chwilę jest to “tylko” Garmin). Każdy z użytkowników posiadający urządzenie Gamina powiązane z aplikacją AM będzie musiał obligatoryjnie wskazać czy kilometry będzie “kręcił” za pomocą Garmina czy aplikacji. Próby oszustwa, czyli równolegle uruchamianie treningu na obu urządzeniach, będzie skutkowało trwałą blokadą konta, bez możliwości jego przywrócenia i odzyskania, a zdobyte kilometry przepadną.

Jak powiązać konto, przedstawiamy na poniższych screenach. Warto także uruchomić opcje “Oczekiwanie na sygnał GPS”.

– Dla najaktywniejszych rowerzystów, którzy dołączą do wyzwania i będą „kręcić” kilometry dla Nowego Sącza przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Wszystkich zainteresowanych rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zapraszamy do dedykowanej grupy na facebooku, gdzie najszybciej można uzyskać odpowiedzi na pytania związane z zabawą: 

Grupa Facebook Rowerowa Stolica Polski 2024

W przypadku problemów z błędnym naliczaniem kilometrów, zatrzymywaniem aplikacji lub innymi problemami technicznymi, organizator przygotował instrukcję, jak poprawnie skonfigurować telefony z podziałem na poszczególnych producentów. Pamiętajcie! W przypadku problemów z aplikacją lub pytań dotyczących rywalizacji, zapraszamy do kontaktu: rsp@nowysacz.pl / telefonicznie: 18 444 24 22 / lub w sprawach stricte technicznych dotyczących aplikacji: support@aktywne.miasta.pl

Instrukcja dla Xiaomi
Instrukcja dla Huaweia i Honor
Instrukcja dla OPPO
Instrukcja dla Samsunga
Instrukcja dla Sony

Zapraszamy do udziału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony