Od dzisiaj zbiórka darów dla rodaków w Ukrainie

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Fundację Bratnia Dusza, która od wielu lat pomaga Polakom mieszkającym na Wschodzie, a w czasie wojny trwającej w Ukrainie wspomaga mieszkańców tamtych terenów. Władze Powiatu Nowosądeckiego wraz z PCK, od początku współdziałają z Fundacją niosąc pomoc potrzebującym.

Tym razem, przed Świętami Wielkanocnymi, organizowana jest zbiórka darów dla rodaków mieszkających w Ukrainie. Żywność długoterminowa, środki czystości oraz środki higieny osobistej można przynosić do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (portiernia) – ul. Jagiellońska 33. Zbiórka potrwa od 27 marca do 14 kwietnia tego roku.

Można też wpłacać pieniądze na konto: Fundacja Bratnia Dusza Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA: 13 8802 0002 2002 2003 5295 0001.

Przedstawiciele Fundacji spotkali się ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim, w której udział wzięli: Marta Mordarska – radna wojewódzka, Iwona Romaniak – prezes Fundacji Bratnia Dusza, Andrzej Lis – PCK, Justyna Tokarczyk – sekretarz Powiatu.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony