Cheerleaderki z Nowego Sącza –  Mistrzyniami Polski

W odbyły się  Mistrzostwa Polski Cheerleaders PZSC 2023, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Europy ECU 2023 – Verona Italia oraz Mistrzostw Świata  ICU 2024 – Orlando USA. Znakomicie spisały się sądeczanki, które stanęły na najwyższym stopniu podium.

– Zespół bardzo doświadczonych dziewcząt z Kamienicy (Diamond Cheer) oraz Nowego Sącza  Cheer NS) startujący jako GLOBAL CHEER, pokazały, że nadal są bardzo mocnym ogniwem polskiego cheerleadingu i w najbardziej prestiżowej konkurencji tych mistrzostw zdobyły złoto. – mówi trener kadry narodowej na rok 2024 Mirosław Haczek. – Warto wspomnieć, że dziewczyny są brązowymi medalistkami Mistrzostw Europy z Aten 2023, a teraz dodatkowo będą już w Lipcu tego roku reprezentowały Polskę w Mistrzostwach Europy we włoskiej Veronie. Ale najważniejsze jest to, że już w Kwietniu 2024 roku mogą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie.

Wyniki sądeczanek:

– w Kategorii Acro Solo level 3 Katarzyna Petrylak, po wspaniałym występie zajęła 4 miejsce na 14 zawodniczek .

–  Cheer NS Kids w kategorii Coed Level 2 dzieci do lat 13 – zawodniczki zajęły miejsce tuż za podium plasując się na 4 miejscu.  Dla większości zawodników, był to pierwszy start więc trema i stres przed pokazem była duża. Sądecka ekipa wykonała bardzo dobrze układ, rywalizując z dużo starszymi koleżankami z innych zespołów (kat. do 13 roku życia), pokazali, że już za niedługo będą się liczyć na polskiej arenie.

– W konkurecji Partner Stunt (jeden chłopak podnosi jedną dziewczynę) – bezkonkurencyjnymi Mistrzami Polski zostali Anna Korus i Dawid Sołtys, którzy po fenomenalnym pokazie, pokonali pozostałych rywali.

– Global Cheer również wystawił w konkurencji Group Stunt All Girls Level 4 (3 dziewczyny podnoszą jedną – jest to najbardziej techniczna konkurencja na mistrzostwach w dywizji cheer). Czwórka oraz Super Girls, obie ekipy znalazły się na pierwszych dwóch miejscach co było ogromną niespodzianką

Czwórka – I Miejsce i tytuł Mistrza Polski

Super Girls – II Miejsce i tytuł wicemistrza Polski

W tej samej konkurencji, ale na innych poziomach trudności, wystąpiły jeszcze 3 sądeckie grupy

Poziom 1, dzieci do lat 9, Jedyneczki –  Miejsce

Poziom 2, junior młodszy do lat 13, Dwójeczki – 3 miejsce

Poziom 3, junior młodszy do lat 13, Trójeczki – 3 miejsce

Global Cheer w kategorii zespołów All Girls Junior Level 4 – tytuł MISTRZÓW POLSKI wygrywając z najlepszymi zespołami z całej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony