Rugbiści „mikrusy”

W Mysłowicach młodzi nowosądeccy rugbyści zmierzyli się w pierwszym turnieju w ramach Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży. W zawodach udział wzięło ponad 120 uczestników z 7 klubów, którzy rywalizowali ze sobą w 4 kategoriach wiekowych.

– Mecze rozgrywane były na 3 boiskach jednocześnie – opowiada Grzegorz Goliński prezes RC Biało Czarni Nowy Sącz. – Dla dużej grupy zawodników były to pierwsze mecze na murawie, po zimie spędzonej na treningach w salach. W przerwie między rozgrywkami seniorów na boisko Stadionu Rugby Wesoła wybiegli najmłodsi rugbiści, którzy także jak i ich starsi koledzy, zostawili na murawie kawał serca. Przez cały dzień na boisku panowała gorąca atmosfera, a gracze wykazywali się wspaniałą sportową postawą, dumnie prezentując swoje umiejętności.

Zgodnie z tradycją turniejom na Wesołej towarzyszył, w którego organizacji pomogli rodzice mysłowickich zawodników. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu oraz zawodników drużyny seniorów dla nikogo nie zabrakło przekąsek, kiełbasek z grilla i napojów, a na niestrudzonych w bojach na boisku zawodników czekała także dmuchana zjeżdżalnia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, każdy klub otrzymał pamiątkowy puchar, a zwycięzcy turnieju wyjechali z Mysłowic z pucharami za zdobycie pierwszego miejsca w swojej kategorii wiekowej. Nagrody wręczała Agnieszka Stec – Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Mysłowic, obecna była także Patrycja Bernaś z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Mysłowic.

Turniej był pierwszym etapem rozgrywek Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży, które będą trwały do końca sezonu. Gospodarzami kolejnych turniejów będą kluby z Częstochowy i Rudy Śląskiej.

– Na koniec turnieju przed wszystkimi zawodnikami było jeszcze jedno, nie lada wyzwanie – musieli zaszarżować Marzannę, by w ten oto sposób pożegnać zimną i przywitać oczekiwaną przez wszystkich wiosnę. – dodał Grzegorz Goliński. – Trzeba przyznać, że z tak liczną grupą zdeterminowanych zawodników, Marzanna nie miała najmniejszych szans.

Wyniki zawodów – kategoria Mikrus: 1. SP 103 w Krakowie, 2. RC Biało-Czarni Nowy Sącz, 3. Bajtle Rugby Ruda Śląska, 3. Rugby Club Częstochowa, 5. Hegemon Mysłowice

Fot. Iwona Rozynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony