Zespół Szkół w Starym Sączu – Biblioteka i Technologia IT

Uczniowie Zespołu Szkół w Starym Sączu mają możliwość uczestniczenia w interesujących wydarzeniach, które organizuje Państwowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu. Spotkania te umożliwiają młodzieży rozwijanie wiedzy i zainteresowań w ciekawy sposób.W ostatnim czasie uczniowie wzięli udział w spotkaniu inaugurującym projekt edukacyjno-wychowawczym „Był sobie sztetl…”.

Dyrektor szkoły Grzegorz Skalski mówi:

„Klasa I Technikum Leśnego wraz z opiekunami uczestniczyła w III Starosądeckim Dniu Pamięci o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata i Ofiarach Holocaustu. W ramach wydarzenia młodzież obejrzała film „Polański, Horowitz. Hometown”. Film przybliżył uczniom sylwetki dwóch wielkich Polaków pochodzenia żydowskiego Romana Polańskiego i Ryszarda Horowitza ocalałych jako dzieci z krakowskiego getta utworzonego przez okupanta hitlerowskiego. Bohaterowie wspólnie wędrują po Krakowie – mieście swojego dzieciństwa, szukając miejsc, które na zawsze zapisały się w ich pamięci”

Pobyt w bibliotece został także wykorzystany do zaprezentowania młodzieży oferty czytelniczej i kulturalnej placówki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wyjątkowego egzemplarza „Wielkiej Księgi Patriotycznej”. Niektórzy właśnie tego dnia dołączyli do grona czytelników, inni omówili warunki podjęcia w przyszłości wakacyjnych stażów zawodowych w tej placówce.  Wszyscy mieli okazję zobaczyć nowoczesną, współczesną bibliotekę – miejsce, gdzie w sposób szczególny można dostrzec obecność nowoczesnych technologii informatycznych i informacyjnych.

Obcowanie z nowoczesnymi technologiami z branży IT,  (które wspomagają działalność biblioteki, wykorzystywane są do elektronicznego opracowywania zbiorów, rejestracji  wypożyczeń i tworzenia katalogów online) jest wyjątkowo cenne i interesujące dla uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony