Osoby niepełnosprawne robią palmy, zajączki i świąteczne ozdoby

W powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej osoby niepełnosprawne, w ramach terapii, robią palmy, zajączki, pisanki i ozdoby świąteczne. Można już składać zamówienia.

Osoby niepełnosprawne są zatrudnione w ZAZ i pracują pod okiem opiekunów.

– Takie zajęcia to nie tylko rozwijanie umiejętności manualnych, ale jednocześnie terapia – mówi Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor powiatowego ZAZu. – W okresie przedświątecznym mamy zawsze więcej pracy, zainteresowanie wyrobami jest spore – cieszą się one dużym powodzeniem. Przyjmujemy zamówienia z całej Polski i wysyłamy do klientów gotowe palmy i ozdoby.

Wszystkie pieniądze zarobione w ten sposób są przeznaczone na dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz na bieżącą działalność ZAZu.

W ofercie ZAZu są także kartki okolicznościowe, np. zaproszenia na I Komunię świętą, kartki urodzinowe czy na imieniny. Można również przysłać własny projekt, który zostanie profesjonalnie wykonany. Dodatkowo, od niedawna do sprzedania są również domki dla dzieci – całe z drewna, stabilne, o różnych rozmiarach, a także stoły i ławki ogrodowe.

Wszystkie te przedmioty można zamawiać telefonicznie: 795 995 399 lub mailowo: sekretariat@pzaznawojowa.pl. Można także przyjechać do ZAZ w Nawojowej od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 14.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony