Palmy, kwiaty i zajączki w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Nawojowej

W pracowni Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Nawojowej powstają palmy, świąteczne zajączki i wiele ozdób, które mogą udekorować świąteczny stół, a dzieciom sprawić wiele radości. Wszystko to wykonują osoby niepełnosprawne zatrudnione w ZAZ, oczywiście  pod okiem opiekunów.

– To nie tylko terapia, ale też możliwość rozwijania umiejętności manualnych – mówi Bartłomiej Krzeszowski, dyrektor powiatowego ZAZu. – W okresie przedświątecznym mamy zawsze więcej pracy, zainteresowanie naszymi wyrobami jest spore. Przyjmujemy zamówienia z całej Polski i wysyłamy do klientów gotowe palmy i ozdoby. Nie ukrywam, że cieszą się dużym powodzeniem.

Osoby niepełnosprawne, które tworzą ozdoby, mogą się ze sobą spotkać, szczególnie po długim okresie pandemii, porozmawiać, wymienić się spostrzeżeniami. To dla nich bardzo ważne. Poza tym, niepełnosprawni pracownicy są zadowoleni, że ich praca jest doceniana i będzie gościć w wielu domach.

W ofercie są również kartki okolicznościowe, np. zaproszenia na I Komunię świętą, kartki urodzinowe czy na imieniny. Można też przysłać własny projekt, który zostanie profesjonalnie wykonany. Dodatkowo, od niedawna do sprzedania są również domki dla dzieci – całe z drewna, stabilne, o różnych rozmiarach.

Wszystkie te przedmioty można zamawiać telefonicznie: 795 995 399 lub mailowo: sekretariat@pzaznawojowa.pl. Można także przyjechać do ZAZ w Nawojowej od poniedziałku do piątku w godzinach 7 – 14.

Wszystkie pieniądze zarobione w ten sposób są przeznaczone na dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz na bieżącą działalność ZAZu.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony