Pędził prawie 160 km/h w terenie zabudowanym – kara jest surowa

Jak pokazuje życie amatorów bardzo szybkiej jazdy samochodowej nie brakuje. Sądeccy policjanci sądeckiej grupy SPEED za taką brawurę nałożyli wobec młodego kierowcy, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością aż 158 km/h! 2,5 tys. złotych mandatu, zatrzymali prawo jazdy na trzy miesiące i 15 dołożyli punktów karnych.

– Policjanci sądeckiej drogówki każdego dnia wyjeżdżają na drogi regionu, by dbając o bezpieczeństwo ich użytkowników, eliminować z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu czy narkotyków oraz tych, którzy brawurową jazdą powodują zagrożenie dla siebie i innych. – opowiada Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Kilka dni temu, 15 marca, policjanci sądeckiej grupy SPEED nieoznakowanym radiowozem patrolowali m. in. teren gminy Podegrodzie. Około godziny 13:20 w miejscowości Stadła na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, z uwagi na teren zabudowany, zauważyli osobowego forda, który jechał z bardzo dużą prędkością. Przeprowadzony pomiar wskazał 158 km/h, czyli aż o 108 km/h powyżej limitu!

Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli drogowej. W związku z popełnionym wykroczeniem nałożyli na 26-latka 15 punktów karnych i grzywnę w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Dodatkowo za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h obligatoryjnie zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

– Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze – dodaje Aneta Izworska. – Wydłuża się wówczas droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego policjanci stale apelują do kierujących, aby przestrzegali limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność jest niezbędna m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony