Piwnica pod Baranami zakończyła XIX Wiosenny Festiwal Artystów „PAMIĘTAJCIE O OGRODACH”

Tak jak się można było spodziewać koncert „Piwnicy…” przypadł do gustu sądeckiej publiczności, o czym świadczyły rzęsiste brawa. Piwniczni artyści przedstawili program „Czy Pamiętasz?”, poświęconym Ewie Demarczyk i Markowi Grechucie.

Koncert prowadził Leszek Wójtowicz z Nowego Sącza, który od lat mieszka i tworzy w Krakowie, występując w Piwnicy pod Baranami. Nie obyło się bez wspomnień z lat młodości artysty, kiedy uczęszczał do I LO im. Długosza. W gronie artystów występujących na scenie MCK Sokół była też starosądeczanka Ola Maurer. Jednym słowem było nostalgicznie i wspomnieniowo.

W koncercie udział wzięli:

Soliści: Ola Maurer, Tamara Kalinowska, Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak, Dorota Ślęzak, Ewa Wnuk- Krzyżanowska, Tadeusz Kwinta, Rafał Jędrzejczyk, Maciek Półtorak, Jakub Zuckerman, Leszek Wójtowicz, Adrian Konarski.

Zespół muzyczny w składzie: Michał Półtorak – skrzypce, Agata Półtorak – skrzypce, Michał Chytrzyński – skrzypce, Tomasz Kmiecik – piano, Paweł Pierzchała – piano, Jerzy Odrowąż-Wysocki – gitara, Paweł Kuźmicz – gitara basowa.

W programie „Pamiętajcie o ogrodach” czytamy: To muzyczno – poetycki hołd dedykowany – legendarnym artystom – „diamentom”, które pojawiają się raz na kilka dekad. Ewa Demarczyk zadebiutowała na scenie Piwnicy pod Baranami w 1962 roku, na której szybko została okrzyknięta czarnym Aniołem Piwnicy. Cztery lata później z zespołem Anawa zadebiutował w Krakowie Marek Grechuta. W programie m. in.: „Tomaszów”, „Ballada o cudownych narodzinach Bolesława Krzywoustego”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignon”, „Grande Valse Brillante”, „Będziesz moją Panią” i wiele innych, także hymny piwniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony