Pewna wygrana sądeczanek

W piątym meczu ligowym zespół z Nowego Sącza UKS Żak wygrał czwarte spotkanie. Dzięki zdobytym punktom sądeczanki prowadzą w II lidze kobiet

II Liga kobiet

V Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – Wisła CanPack II Kraków 78:57 (12:14, 26:11, 20:18, 20:14)

Sędziowali: Piotr Haluch i Tadeusz Zimowski.

UKS Żak: D. Kosakowska 15 (2×3), Lipińska 15, Orzeł 13, Sommer 9 (1×3), Michalczyk 9 (1×3), S. Kosakowska 8, Nowak 6, Chayts 3, Oracz, Skoczeń, Feryńska.

Wisła CanPack II: Fałowska 10, Popowicz 9, Włoczewska 9, Pabian 9, Kwiecień 8, Bursa 6, Wajda 5, Góral.

Sądeczanki rozpoczęły mecz dość nerwowo. Kolejne akcje nie przynosiły punktów, mnożyły się niecelne rzuty i podania. Dopiero druga kwarta przyniosła znacznie lepszą grę dzięki uspokojeniu w rozegraniu, co przełożyło się na szybkie akcje i punkty. Do przerwy zespół UKS Żak prowadził 38:25. Po zmianie stron na parkiecie pojawiły się zmienniczki, ale sądeczanki utrzymywały bezpieczny dystans. Podobnie było w czwartej kwarcie, co w konsekwencji dało wygraną. Warto podkreślić sporą grupę kibiców, w tym przyjezdnych z Krakowa, która głośno dopingowała zawodniczki.