Pewne zwycięstwo Limanovii – sądeczanin najskuteczniejszy

Pod nieobecność sądeckich koszykarzy w III lidze trzeba się cieszyć i przyglądać poczynaniom Limanovii, która wygrała mecz z MKS Gorlice. Jeszcze nie tak dawno obie drużyny grały w wyższej lidze, jednak dziś trzeba się cieszyć, że w ogóle grają.

MKS Elektret Limanowa – MKS Gorlice 89:65 (18:17, 23:8, 21:19, 27:21)

Sędziowali: Tadeusz Zimowski i Piotr Haluch.

MKS Elektret: Maksymilian Sławecki 21 (2×3), Paweł Siedlarz 12, Jakub Kasiński 11 (1×3), Filip Bulanda 10 (2×3), Piotr Kwandrans 9 (1×3), Tomasz Olczyk 8, Konrad Golonka 7 (2×3), Bartosz Jasica 7, Piotr Kindlik 4, Lucjan Syktus, Sebastian Szabaciuk.

MKS: Wojciech Rykała 19 (2×3), Grzegorz Guzik 17 (1×3), Przemysław Cygan 15 91×3), Wojciech Orlof 6, Jan Kawa 4, Jakub Leszega 2, Jarosław Opiela 2.

Jak zawsze mecz między tymi drużynami jest emocjonujący. Nie inaczej było w niedzielny wieczór. Pierwsza wyrównana kwarta zapowiadała zacięty bój, ale w drugiej inicjatywę, na czele z Maksymilianem Sławeckim, na co dzień trener w STK Wikar Nowy Sącz, przejęli inicjatywę wysoko pokonując rywali. Do przerwy gospodarze prowadzili 41:25. Po zmianie stron Limanovia kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku powiększając przewagę odnosząc pewne zwycięstwo.