Pewne zwycięstwo sądeczanek

W drugiej lidze koszykówki kobiet zespół UKS Żak Nowy Sącz pewnie pokonał Wisłę II Kraków. Dzięki wygranej sądeczanki są w czołówce rozgrywek.

II liga koszykówki kobiet

X kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – Wisła CanPack Kraków 68:48 (18:8, 13:11, 19:11, 18:18)

Sędziowali: Piotr Haluch i Mariusz Nowacki.

UKS Żak: S. Kosakowska 20 (2×3), Chatys 11, D. Kosakowska 7 (2×3), Pietrzak 6, Jakubczyk 6, Sowa 6, Mróz 5 (1×3), Zegzda 2, Orzeł 2, Skoczeń 2, Sommer 1, Michalczyk.

Wisła CanPack: M. Góral 19 (1×3), K. Góral 11 (1×3), Pabian 5 (1×3), Florkiewicz 3, Włoczewska 3 (1×3), Boroń 3, Popowicz 2, Bursa 2.

Mecze z Wisłą zawsze są ciekawe i trudne. Jednak tym razem to zespół z Nowego Sącza był górą. W pierwszej kwarcie Chatys z D. Kosakowską poprowadziły swój zespół do pewnej wygranej. W drugiej części meczu krakowianki poprawiły grę w obronie i sądeczanki nie miały już łatwych okazji do zdobywania punktów. Mimo to do przerwy zespół UKS Żak prowadził 31:19. Po zmianie stron gospodynie za sprawą S. Kosakowskiej, wspomaganej przez koleżanki powiększyły przewagę nad rywalkami do 50:30. Mając 20 punktów w zapasie w ostatniej kwarcie sądeczanki już nie forsowały tempa gry pilnując wyniku. Drużyna Tomasza Obrzuta pewnie pokonała rywalki z Krakowa zachowując szanse na podium w tabeli.