Wieczór z piłką ręczną – fotogaleria

Z pewnością ten wieczór będzie długo pamiętany. W hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej rozegrano dwa mecze piłki ręcznej oldbojek i oldbojów. Na parkiecie zaprezentowały się zawodniczki MKS Beskid oraz piłkarze ręczni Beskid, których rywalem był zespół mistrzów Polski w kategorii 55+ z Bochni.

– Po tych kilku latach z łezką w oku przyglądałem się zawodniczkom i zawodnikom – mówił współinicjator „ręcznego” wieczoru Grzegorz Jurkowski. – Tymi meczami chcieliśmy przypomnieć lata – nie tak dawne – świetności piłki ręcznej w Nowym Sączu. Dzisiaj w Nowym Sączu piłki ręcznej nie ma. W rozmowach z dziewczynami i kolegami wszyscy wyrażaliśmy nadzieję na odrodzenie tej dyscypliny sportu w naszym mieście.

– Bardzo się cieszę, ale koleżanki również, że doszło do takiego spotkania – mówiła Roma Kulig. – Oczywiście już nie te siły, ale pokazałyśmy, że jeszcze potrafimy grać w piłkę ręczną. Szkoda tylko, że dzisiaj piłka ręczna to tylko historia.

– Fajnie się spotkać na parkiecie z kolegami – dodał Maciej Fortuna SMPR Nowy Sącz – Zagraliśmy z razem z bratem Tomkiem i była do dla nas przyjemność. A kondycja? Okazało się, że jest całkiem nieźle.

O tym, że ludzie tęsknią w Nowym Sączu o piłce ręcznej świadczyły pełne trybuny. Kibice jasno wyrażali swoje nadzieje na odbudowę piłki ręcznej w mieście.

Beskid I: Dominika Czup, Roma Kulig, Małgorzata Bomba, Paulina Gołąb, Aneta Tokarz, Jolanta Saczka, Anna Bobak, Marzena Szostak, Marta Seruga, Anna Kulig, Sabina Wolańska, Jacek Gomulec – trener..

Beskid II: Dorota Basta, Małgorzata Jawor, Karolina Sobonkiewicz, Izabela Kulig, Anna Reimschussl, Natalia Czup, Aleksandra Jasińska, Anna Kaliciecka, Iwona Czop, Katarzyna Kij, Maria Tokarz, Jacek Gomulec – trener.

SMPR: Tadeusz Nalepa, Tadeusz Franczak, Grzegorz Jurkowski, Paweł Ostrowski, Maciej Fortuna, Tomasz Fortuna, Jerzy Noworyta, Marek Stefański, Stanisław Brożek, Tomasz Witek, Henryk Goliński, Arkadiusz Dylowicz, Marek Kmak, Mieczysław Kogut, Paweł Lupa, Grzegorz Nowak, Tadeusz Salamon – trener.

Bochnia: Janusz Malisz, Bogdan Bitner, Bogdan Ciekański, Tadeusz Konieczny, Wiesław Wnęk, Janusz Malaw, Wojciech Całka, Czesław Dąbroś, Zbigniew Potępa.

Komentarze do “Wieczór z piłką ręczną – fotogaleria

  1. Fajnie spotkać się po wielu latach. Niektórzy, to chyba z 40 lat się nie widzieli – piłki także.

  2. Proponuję ożywić na nowo piłkę ręczną W Nowym Sączu !!! I zacząć spotykać się w miarę regularnie , w innych miastach drużyny “masters” całkiem świetnie sobie radzą i działają, ruszają się i dobrze się bawią ! Jeśli ktoś jest chętny proszę o komentarze , może uda się coś zorganizować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony