Pierwszaki ślubowały w Bursie Szkolnej w Starym Sączu

52 uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy zamieszkali w Bursie Szkolnej w Starym Sączu złożyło uroczyste ślubowanie. Młodzież musiała się też wykazać zwinnością i zaliczyć kilka konkurencji. Wszystkiemu przyglądali się m.in.: Edward Ciągło – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Kazimierz Gizicki – wiceburmistrz Starego Sącza oraz rodzice i wychowawcy z Bursy.

Ślubowanie to nasza coroczna tradycja – mówi Lucyna Dybiec, dyrektor Bursy Szkolnej w Starym Sączu – Dzięki temu projektowi wprowadzamy pierwszaków w grono naszych wychowanków. W sumie mamy ich w tym roku 168. To uczniowie ze szkół powiatowych i sądeckich.

Młodzież ma w Bursie komfortowe warunki do mieszkania i nauki. W ostatnim czasie remont przeszła jadalnia, pokoje, w których zrobiono łazienki i świetlica. Do dyspozycji uczniów jest m.in. zewnętrzna siłownia, ogrodzony teren zielony, świetlica, stół do billarda i tenisa. Swoje pasje młodzież może rozwijać w pracowniach: plastycznej, fotograficznej, historycznej, literackiej oraz w kółku fotograficznym. W wolnym od nauki czasie organizowane są ogniska, wycieczki i dyskoteki.

Po ślubowaniu, pierwszaki otrzymały upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu oraz Urząd Miasta i Gminy Stary Sącz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: Beata Lis Nobilec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony