Uroczyste podziękowania dla mieszkańca gminy Korzenna, który uratował życie ludzkie

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu oraz Wójt Gminy Korzenna podziękowali mężczyźnie, który bez wahania ruszył na pomoc 43-latkowi, który wpadł do wezbranego po opadach potoku Naściszówka. Jego natychmiastowa reakcja uratowała życie sądeczanina.

Do zdarzenia doszło 17 września br., kilkanaście minut po godzinie 18. Wówczas pan Jarosław Pawłowski, mieszkaniec gminy Korzenna przejeżdżając ulicą Barską w Nowym Sączu, zauważył, że przechodzień, który szedł chwiejnym krokiem, nagle zniknął w zaroślach. Okazało się, że 43-latek wpadł do pobliskiego potoku. Kierowca natychmiast zatrzymał samochód i ruszył mu na pomoc, a także wezwał na miejsce policjantów. Wspólnymi siłami wyciągnęli poszkodowanego z wody. O tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ

Wczoraj, podczas sesji Rady Gminy Korzenna, która odbyła się w Domu Kultury w Mogilnie, wójt Leszek Skowron w obecności radnych podziękował bohaterskiemu mieszkańcowi gminy. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, mł. insp. dr Krzysztof Dymura, który wręczył Jarosławowi Pawłowskiemu list gratulacyjny i podziękował za jego postawę, która stanowi wzór do naśladowania w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę. „Pragnę serdecznie Panu podziękować oraz wyrazić wdzięczność za Pana odwagę i obywatelską postawę. Bohaterstwo, jakim się Pan wykazał, ratując mężczyznę, który wpadł do potoku Naściszówka, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek. Dzięki Pana natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii, której skutkiem mogła być śmierć człowieka. Mam wielką nadzieję, że Pana bohaterstwo, będzie wzorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji, postąpią tak samo odważnie, jak Pan”. – powiedział komendant, zwracając się domieszkańca gminy Korzenna.

Szef sądeckich policjantów podziękował także interweniującym wówczas funkcjonariuszom – st. post. Justynie Wojtas oraz st. post. Danielowi Kulpie, za ich za zaangażowanie i profesjonalne działanie. „Jestem dumny, że kieruję jednostką, w której służą policjanci, którzy nie zważając na zagrożenia, z pełnym poświęceniem wykonują swoje obowiązki”. – podkreślił komendant. „Proszę przyjąć wyrazy uznania i wielkiego szacunku do tego, co Państwo robicie zawodowo”. – podziękował policjantom również wójt Leszek Skowron.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony