Piknik Patriotyczny i Bieg Tropem Wilczym w Miasteczku Galicyjskim

W niedzielę, 15 sierpnia, z okazji Święta Wojska Polskiego, w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu, odbył się Piknik Patriotyczny, na którym nie zabrakło pokazów broni, dań kuchni regionalnej oraz rękodzieła. W tym samym dniu odbył się Bieg Tropem Wilczym, którego trasa przebiegała przez teren Sądeckiego Parku Etnograficznego.

W ratuszu Miasteczka Galicyjskiego można było zobaczyć wystawę, na której prezentowana była broń historyczna z czasów II wojny światowej.

Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot promocyjny Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, w którym można było zobaczyć broń będącą na wyposażeniu kompanii honorowej KOSG. Występował również zespół estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który śpiewał pieśni patriotyczne.

Z kolei malowniczą trasą w Sądeckim Parku Etnograficznym biegli uczestnicy Biegu Tropem Wilczym – biegu pamięci żołnierzy wyklętych. Ok. 200 osób pokonało symboliczny dystans 1963 metrów. 1963 to data śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, który poległ w walce.

Nagrody dla najlepszej zawodniczki i zawodnika biegu wręczyła radna sejmiku Województwa Małopolskiego, I wiceprzewodnicząca komisji kultury, Marta Mordarska. Patronat honorowy nad Piknikiem Patriotycznym sprawowała Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

źródło: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, fot. Piotr Droździk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony