Bądź bezpieczny nad wodą

W sobotę ( 14 sierpnia ) w Bartkowej Posadowej odbyła się impreza „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą“. Patronat honorowy nad projektem objął starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który złożył podziękowania ratownikom wodnym za ich pracę. Okazją do gratulacji było otwarcie nowej siedziby posterunku alarmowego Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bartkowej Posadowej.

 – Nowy obiekt wyposażony w profesjonalny sprzęt i znajdujący się nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego to nie tylko powód do dumy, ale też bardzo dobre miejsce do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom korzystającym z uroków tego kąpieliska – mówił starosta Marek Kwiatkowski zwracając się do prezesa sądeckiego WOPR Dariusza Gerhardta i wszystkich ratowników. – Oddanie i służba ratowników wodnych zasługują na najwyższy szacunek. Dzięki Waszej pracy zostało ocalonych od utonięcia wiele istnień ludzkich. To dzięki Wam możemy czuć się bezpieczni nad wodą. Gratulując nowej siedziby, składam podziękowania za Waszą codzienną pracę na wodach Jeziora Rożnowskiego, ale również za prowadzenie specjalistycznych szkoleń dla dzieci i dorosłych oraz dbanie o bezpieczeństwo na Sądecczyźnie. Życzę, aby działalność w szeregach ratowników wodnych była źródłem satysfakcji i spełnienia aspiracji życiowych.

Podczas imprezy mieszkańcy Sądecczyzny i turyści mogli obejrzeć pokaz sprzętu WOPR, akcję ratowniczą na Jeziorze Rożnowskim i porozmawiać na temat bezpieczeństwa nad wodą. Dla najmłodszych był dmuchany plac zabaw, a dla starszych – pływanie „na bananie”. Stoisko z bronią i akcesoriami do prowadzenia profesjonalnych akcji wystawiła Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji Region IPA Limanowa – współorganizatorzy akcji.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony