Zgłoś kandydata do Nagrody starosty w dziedzinie kultury

Do końca września tego roku można składać wnioski i zgłaszać kandydatów do Nagrody Starosty Nowosądeckiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Ta nagroda to wyróżnienie dla osób zasłużonych dla kultury sądeckiej, a w szczególności za wybitne osiągnięcia w dziedzinie: twórczości literackiej, twórczości ludowej, czytelnictwa i popularyzacji książki, muzealnictwa i ochrony zabytków, popularyzacji i promocji regionalnej kultury w kraju i za granicą, animacji działalności kulturalnej w powiecie nowosądeckim.

Kto może składać wniosek?
– samorządy miast i gmin z terenu powiatu nowosądeckiego,
– organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną, prowadzące działalność statutową w zakresie kultury,
– jednostki organizacyjne lub podmioty działające na terenie powiatu nowosądeckiego, których przedmiotem działalności statutowej jest kultura.

Termin zgłaszania kandydatów – do dnia 30 września 2021 r.

Wnioski należy kierować na adres: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 33, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu z dopiskiem na kopercie „Nagroda Starosty Nowosądeckiego”.

Regulamin przyznawania dorocznych Nagród Starosty Nowosądeckiego dostępny na stronie: https://bip.nowosadecki.pl/sprawy__karta_uslug/art8.html

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony