“Pilnuję wyborów”! Platforma Obywatelska zachęca sądeczan

Nowosądeccy radni Krzysztof Głuc, Grzegorz Fecko oraz przedstawiciele PO m.in Michał Słowik oraz Krystian Kiełtyka zachęcają sądeczan do wzięcia udziału w akcji “Pilnuję wyborów”.

– To niezwykle ważne dla demokracji, aby obywatele włączyli się do tej akcji – mówił przewodniczący Rady Miejskiej członek PO Krzysztof Głuc. – Każdy głos się liczy i musi być policzony. Dlatego apelujemy by sądeczanie w nadchodzących wyborach podjęli się misji mężów zaufania bądź członków Komisji Wyborczych. Wolne i uczciwe wybory to podstawa demokracji i wolna Polska. Wciąż o tym przypominamy i wciąż będzimy mówić. Obserwowanie wyborów to nasz społeczny obowiązek. Uczciwe wybory to bezpieczna Polska w Unii Europejskiej.

– Cieszę się, że młode pokolenie włącza się aktywnie do wyborów – mówił radny Grzegorz Fecko. – Od ponad 20 lat podejmuję się roli męża zaufania i będę wszystkich przekonywał by zrobili to samo. Wybory mają być bezpieczne i uczciwe.

– Wolne wybory to lepszy dom, lepsze jutro – mówił Krystian Kiełtyka, członek sztabu krajowego Platformy Obywatelskiej. – Dla demokracji nie ma nic ważniejszego niż uczciwe wybory. Czasu jest już niewiele dlatego mobilizujemy się przed kampanią. Potrzebujemy ludzi, którzy chcą dobrej przyszłości nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla swoich rodzin. W Polsce będzie ok. 40 tys. komisji wyborczych. Do pracy zgłosiło się już 25 tys. Działamy dalej. Zachęcamy sądeczan, a będziemy i jesteśmy w Nowym Sącz, Krynicy i w Gorlicach, w Małopolsce. To są najważniejsze wybory od 1989 roku i bardzo ważne dla młodego pokolenia, a rocznik 2003 będzie miał szanse pójść do urn po raz pierwszy. To są wybory dla młodego pokolenia.
Przewodniczący PO w Nowym Sączu i powiecie Michał Słowik przypomniał o akcji “Nowy Sącz dla przyszłości”, która dzięki akcji ankietowej ma określić najważniejsze dla sądeczan problemy. – Zbieramy już te ankiety, będziemy analizować wnioski, aby w kolejnej kadencji samorząd się nimi zajął. Powstała też strona internetowa gdzie można zgłaszać pomysły związane z rozwojem Nowego Sącza. Nie zabraknie też spotkań z mieszkańcami, gdzie przedstawione będą wyniki wypływające z ankiet oraz porozmawiamy jak je rozwiązać.


Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zachęcają do odwiedzin strony internetowej pilnujewyborow.pl, gdzie poprzez zgłoszenie można zostać członkiem komisji bądź mężem zaufania.
Warto wiedzieć!
Członek komisji wyborczej ma m.in. za zadanie przeprowadzenie głosowania, czuwanie nad przestrzeganiem prawa wyborczego oraz ustalenie wyniku głosowania i podanie go do wiadomości publicznej.
Mąż zaufania to osoba, która obserwuje przebieg głosowania i samego liczenia głosów w dniu wyborów, a tym samym kontroluje czy komisja wyborcza przestrzega procedur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony