PKP buduje, miasto stoi w korkach – mieszkańcy chcą zmian

Zgodnie z zapowiedziami w poniedziałek 13.11.23 rozpoczęła się wielka inwestycja kolejowa, która ma trwać ok. 2 lat, a podróż koleją do Krakowa wyniesie ok 60 minut. W związku z tym zamknięte będą przejazdy drogowe przez ul. Asnyka, Zieloną, Tatrzańską, Radziecką, Mickiewicza i Kościuszki. Co to znaczy dla osiedla Wólki? Całkowity paraliż tej części miasta.

Na zeszłotygodniowym spotkaniu zorganizowanym przez radnego Macieja Rogóża, które odbyło się na Osiedlu Wólki przybyło wielu mieszkańców Nowego Sącza, zadając przy tym wiele pytań do zaproszonych przedstawicieli Polskich Kolei Państwowych.

W dyskusji wielokrotnie padły postulaty dotyczące zachowania przejścia dla pieszych łączące ul. Tatrzańską z ul. Barbackiego. W tej sprawie przed spotkaniem z pismem do PKP wystąpił radny Maciej Rogóż razem z Zarządem Osiedla Wólki. Teraz ponownie wystosowali pismo w którym zaznaczają, że z tego przejścia korzysta wielu mieszkańców i jest ono połączeniem środkowej części Wólek m. in. z ulicą Kunegundy. W piśmie jest również postulat etapowania robót w taki sposób, aby zawsze czynny był przynajmniej jeden z przejazdów ulic Kościuszki i Mickiewicza.

– Spotkanie na Wólkach było potrzebne – stwierdza radny Maciej Rogóż. – Mieszkańcy zadawali przedstawicielom PKP wiele pytań, które przekazali na piśmie, a teraz czekamy na odpowiedz z PKP. Bardzo ważnym elementem jest etapowanie robót, żeby całkowicie nie sparaliżować osiedla i miasta. Mam na myśli skrzyżowania ulic Kościuszki i Mickiewicza. Cieszę się, że podziemne przejście dla pieszych będzie budowane na Kocich Plantach, natomiast kolejnym takim przejściem, o które walczymy, aby zostało zachowane, to przejścia dla pieszych z ul. Tatrzańskiej na ul. Barbackiego. Przy tak dużej inwestycji nie można tego pominąć. Będę o to nadal postulował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony