Plebiscyt na a Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny -cz. V

Przedstawiamy kolejne sylwetki zawodniczek i zawodników w plebiscycie na a Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Jak się okazuje w naszym regionie mamy wielu znakomitych sportowców, którzy rozsławiają Nowy Sącz i powiat nowosądecki.

Klaudia Kowalska- ubiegłoroczna zwyciężczyni Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Lizbonie zwyciężyła w kategorii kumite juniorek. TYP.SR.33

Oskar Waligóra– pochodzi z Piwnicznej. Pasję do sportów motocyklowych przejął od swojego taty – pasjonata, znakomitego motywatora i trenera. Wyspecjalizował się w terenowej jeździe motocyklem – Hard Enduro, oraz Super Enduro. W tym roku ma za sobą starty w światowej rangi zawodach: Erzbergrodeo Austria (gdzie był najmłodszym zawodnikiem i zajął 174 miejsce na 1200 zawodników) oraz Enduro Panorama w Rumunii – 5 miejsce (również najmłodszy zawodnik w stawce).  W grudniu wystartował na Mistrzostwach Świata Super Enduro.TYP.SR.34

Krzysztof Petryla– wychowanek KTH KM, swoją hokejową pasję i talent rozwija w Kanadzie. Napastnik Waterloo Siskins Junior Hockey Club 24 kwietnia zdobył gola i zaliczył asystę, w czwartym meczu drugiej fazy play-off GOJHL.TYP.SR.35

Paulina Piksa– młoda piłkarka z Maszkowic grająca w klubie Staszkówka Jelna. Paulina została nominowane przez Małopolski Związek Piłki Nożnej do nagrody dla najbardziej utalentowanych piłkarek województwa. Zawodniczka została powołana do Reprezentacji Polski U-17. Piłkarka trenuje pod okiem trenerów Wojciecha Mroza i Michała Bąka. TYP.SR.36

Anita Romuzga pochodzi z Muszyny, reprezentuje klub UKS Trójkę Weronica Staszkówka Jelna. Anita została powołana do reprezentacji Polski U-17.Anita gra w sekcji piłki nożnej dziewcząt, pod okiem trenera Wojciecha Mroza i Michała Bąka. Najczęściej na pozycji: środkowej lub prawej pomocy.TYP.SR.37

Magdalena Brzeska– zawodniczka MKL Brygada Beskidów zajęła ósme miejsce w Polsce U-18 na dystansie 3,2 km.TYP.SR.38

Wiktoria Szwarc-zawodniczka MKL Brygada Beskidów zajęła piąte miejsce w Polsce U-18 na dystansie 3,2 km.TYP.SR.39

Bartłomiej Chlipała– zawodnik MKL Brygada Beskidów zajął piąte miejsce w Polsce U-16 na dystansie 1,5 km.TYP.SR.40