Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Trwa głosowanie w „Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2021 roku”. Kibice, kluby sportowe oraz instytucje zgłosiły w tej edycji ponad 100 kandydatów!

Dzisiaj sylwetki kolejnych kandydatów.

31. Michał Ciagło – zawodnik KS Start Nowy Sącz na mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym w słoweńskim Solkan w konkurencji extreme wywalczył brązowy medal. Extreme to konkurencja stosunkowo nowa. Zawodnicy rywalizują w innych kajakach niż podczas slalomu, na tzw „bananach” (raftigowych). Eliminacje to wyścigi na czas, później kajakarze startują po 4 osady naraz. Już początek jest widowiskowy, bowiem zawodnicy spadają do wody ze specjalnej platformy. A na trasie trwa prawdziwa walka, burta w burtę, do tego trzeba obowiązkowo wykonać eskimoskę oraz przepłynąć przez bramki. Kto pierwszy, ten wygrywa.

32. Hanna Danek – zawodniczka KS Start Nowy Sącz, Mistrzyni Polski w C1 oraz K1- młodziczek.

34. Aleksandra Danek – zawodniczka KS Start Nowy Sącz, zdobywczyni brązowego medalu w K1- młodziczek podczas Mistrzostw Polski.

37. Joachim Jabłoński -zawodnik KS Start Nowy Sącz, Wicemistrz Polski w K1- młodzicy.

38. Dariusz Popiela – Mistrz Polski w slalomie kajakowym w K – 1 mężczyzn.

39. Katarzyna Liber – zawodniczka Startu Nowy Sącz, brązowa medalistka Mistrzostw Polski w konkurencji C1 kobiet oraz zdobywczyni srebrnego medalu w konkurencji C-2 mix z Alanem Janczy. Mistrzostwa rozegrano na torze w Kolnej pod Krakowem

40. Jakub Słowik – bramkarz w japońskiej J1 League (pierwsza w hierarchii ligowej klasa rozgrywkowa w piłce nożnej mężczyzn w Japonii). Przez większość roku grał w Vegalta Sendai, natomiast pod koniec przeniósł się do FC Tokyo. W tym sezonie między słupkami pojawił się w 38 spotkaniach.

41. Dominika Potoniec – wywalczyła brązowy medal podczas XXVIII Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do ITF. Reprezentantka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Taekwon-do.

42. Anna Bodziony – reprezentantka ZSON Start Nowy Sącz, w 2021 roku udało się jej wywalczyć Mistrzostwo Świata w lekkoatletyce osób niepełnosprawnych. Podczas Mistrzostw Świata VIRTUS 2021 jako pierwsza pokonała 5000 metrów i zdobyła złoty medal.

43. Beata Kowalczyk – wychowanka Beskid Nowy Sącz. Obecnie gra jako bramkarka w Klubie Piłki Ręcznej Gminy Kobierzyce i w tym roku razem z drużyną wywalczyła wicemistrzostwo Polski., została trenerką bramkarek.