Po dramatycznym zdarzeniu podziękował sądeckiemu policjantowi za uratowanie życia

Wspólne zdjęcie komendanta, policjanta i uratowanego mężczyzny

Mężczyzna, który w styczniu bieżącego roku stracił przytomność w jednej z galerii handlowych, został uratowany dzięki m.in. sądeckiemu policjantowi, który wraz z dwójką innych osób do czasu przyjazdu karetki pogotowia, prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową. W piątek (18 lutego bieżącego roku) pan Dominik Batko spotkał się z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu, by w jego obecności osobiście podziękować kom. Jakubowi Mółce za uratowanie mu życia.

Ta dramatyczna sytuacja wydarzyła się 11 stycznia bieżącego roku około godziny 18:30. Kom. Jakub Mółka, który jest funkcjonariuszem Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy, w czasie wolnym od służby robił zakupy w galerii handlowej, gdy zauważył na posadzce nieprzytomnego mężczyznę. Policjant natychmiast ruszył na pomoc córce poszkodowanego oraz innemu klientowi, którzy już rozpoczęli reanimację. Wspólnie do przyjazdu załogi karetki pogotowia starali się przywrócić mu czynności życiowe poszkodowanemu mężczyźnie.

18 lutego br. uratowany mężczyzna, pan Dominik Batko, spotkał się w sądeckiej komendzie z mł. insp. dr. Krzysztofem Dymurą – Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu oraz kom. Jakubem Mółką, by osobiście podziękować za uratowanie życia. Pan Dominik przyznał, że wcześniej leczył się kardiologicznie, dlatego kiedy stracił przytomność w galerii, kluczowe okazało się natychmiastowe udzielenie mu pierwszej pomocy. „Przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować. Cieszę się, że się udało, bo gdy rozmawiałem z lekarzami, powiedzieli, że z takiej sytuacji, w jakiej ja się znalazłem – co warto podkreślić – bez uszczerbku na zdrowiu wychodzi tylko jedna osoba na sto. Wszystko dzięki temu, że szybko przeprowadzono reanimację i nie miałem niedotlenienia”. Śmiało można zatem powiedzieć, że pan Dominik narodził się po raz kolejny. „Było źle. Po 14 dniach śpiączki farmakologicznej lekarze mnie wybudzili. To było akurat w moje urodziny…” – wspominał mężczyzna.

Niecodzienną sytuację sprzed miesiąca wspominał także kom. Jakub Mółka – „Akcja była bardzo dynamiczna. Trzeba było pomóc, więc się dołączyłem. Zrobiłem, co mogłem i potrafiłem. Cieszę się, że się udało”. Szef sądeckich policjantów pogratulował swojemu podwładnemu postawy godnej szacunku i naśladowania. „To pokazuje, że policjanci nie tylko pracują przez 8 godzin, ale pomagają też w każdej sytuacji, kiedy jest taka potrzeba” – powiedział komendant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony