Pocisk z czasów II wojny światowej odnaleziony w Chełmcu

W czwartek, 6 czerwca, w Chełmcu znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Teren został zabezpieczony. „Pamiątka z wojny” została zabrana przez saperów na poligon celem zneutralizowania.

– Ok. godz. 11:30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu na jednej z posesji w Chełmcu. – informuje kom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu. – Niebezpieczna pozostałość po wojnie została ujawniona podczas wykonywania koparką prac ziemnych. Skierowany na miejsce policjant zajmujący się rozpoznaniem minersko – pirotechnicznym potwierdził, że jest to niewybuch z okresu II wojny światowej.

Do czasu przybycia patrolu saperskiego z Krakowa znalezisko zabezpieczali policjanci z Posterunku Policji w Chełmcu. Dzisiaj na miejsce przybyła załoga 16. Batalionu Powietrznodesantowego. Mocno skorodowany pocisk artyleryjski o długości 40 centymetrów został zabezpieczony przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowany na poligon celem neutralizacji.

Warto pamiętać!

W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymanym zgłoszeniu policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, który w bezpiecznym miejscu zdetonuje pocisk, a do momentu jego przybycia zabezpieczą znalezisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony