Podsumowali XXV Jesienny Festiwal Teatralny

W Sali Obrad Urzędu Miasta Starego Sącza odbyło się spotkanie w gronie mecenasów, partnerów i patronów XXV Jubileuszowego Jesiennego Festiwalu Teatralnego, który w tym roku po raz pierwszy zawitał do grodu Św. Kingi.

Przedstawiciele Organizatorów Festiwalu – Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu Wojciech Knapik, Prezes Stowarzyszenia Animatorów Kultury w Nowym Sączu Edward Czoch i szef Rady Artystycznej Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, a zarazem Dyrektor Artystyczny JFT Janusz Michalik, wspólnie z burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem, podziękowali sponsorom za wsparcie wręczając pamiątkowe okolicznościowe statuetki. Takie same dowody wdzięczności trafiły do przedstawicieli mediów, patronujących temu teatralnemu wydarzeniu.

– Uważam, że Jesienny Festiwal Teatralny 2021 był dużym sukcesem artystycznym i organizacyjnym – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. – Warto przypomnieć, że ostatnie miesiące, to pandemia, że przez to była przerwa w kontynuacji festiwalu. Mimo, że było nowe miejsce festiwalowe, to nie brakowało widzów. Pojawiła się publiczność, która aktywnie uczestniczyła we wszystkich wydarzeniach. Frekwencja była fantastyczna, tak jak atmosfera. Warto podkreślić fakt, że duże zadowolenie z pobytu w Starym Sączu wyrażali sami aktorzy, którzy mówili, aby Festiwal został w Starym Sączu. Cieszymy się, że otworzyliśmy się na nową inicjatywę, Że daliśmy szanse SAK oraz JFT. Ja jestem bardzo zadowolony, że się udało CKiS im. Ady Sari otworzyć swoje podwoje.

Wiele ciepłych słów usłyszeli organizatorzy, a szczególnie Stowarzyszenie Animatorów Kultury, które skierowano również do Marty Mordarskiej – radnej Województwa Małopolskiego za aktywne i wymierne wsparcie na rzecz Festiwalu, ale także jubileuszu 100-lecia Teatru Robotniczego.

Słowa wdzięczności za wieloletnią i hojną obecność, jako zawsze jednego z głównych sponsorów Festiwalu, usłyszał obecny na spotkaniu emerytowany prezes Firmy “Piwniczanka” – Ryszard Skwarczek. Nie zabrakło podziękowań dla Marty Jakubowskiej i Katarzyny Luksy oraz pozostałych pracowników Centrum Kultury i Sztuki, za pracę włożoną w organizację i realizację Święta Teatru, a także dla członków Teatru Robotniczego, którzy jako wolontariusze uczestniczyli w pracy przy tym artystycznym wydarzeniu.

Tegoroczny Jesienny Festiwal Teatralny to było 19 tytułów, w tym premiery, czyli ponad 30 przedstawień i koncertów, pięć spotkań z aktorami, w ramach cyklu „Scena bliżej widza” oraz wystawa fotograficzna.

Foto – Andrzej Rams

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony