Podsumowanie kajakarskiego sezonu

42 medale, w tym po trzy na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy zdobyli w tym roku kajakarze z Klubu Sportowego “Start” w Nowym Sączu, który podsumował dziś sezon 2022. Zawodnikom gratulował starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Zawodnikom dziękuję za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej, a trenerom gratuluję wysokiego poziomu szkolenia sportowców – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Są wśród nich olimpijczycy, multimedaliści, mistrzowie świata i Europy.

KS “Start” w przyszłym roku obchodził będzie jubileusz 70-lecia istnienia. Kojarzony jest przede wszystkim z kajakarstwem, ale od niedawna rozwija także sekcję tenisa stołowego.

– Kajakarze prezentują od lat światową klasę – podkreśla prezes zarządu klubu Bogdan Popiela. – Czynimy starania o budowę na rzece Dunajec instalacji z trzydziestoma, a może nawet czterdziestoma bramkami, by móc tam realizować treningi, a w przyszłości organizować na przykład Mistrzostwa Polski.

Starosta podkreślił, że władze Powiatu bardzo mocno wspierają sport i umożliwiają młodzieży rozwijanie swoich pasji i umiejętności w tym zakresie. Przed dwoma tygodniami otwarto nowoczesną halę sportową ze strzelnicą przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Można tam już rozgrywać mecze piłki halowej, siatkowej i koszykowej, planować rozgrywki unihokeja, tenisa ziemnego i stołowego. Jest też ścianka wspinaczkowa. Niedawno ogłoszono przetarg na budowę zewnętrznej części lekkoatletycznej, na którą będą się składać boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe, boisko do squasha, bieżnia, skocznia w dal i wzwyż i pełnowymiarowy basen z podgrzewaną wodą. Oba obiekty będą tworzyć supernowoczesne Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach.

– Cztery dni po otwarciu hali uruchomiliśmy nowoczesny kompleks boisk i bieżni przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Chcę doprowadzić do tego, by przy każdej powiatowej szkole był taki zewnętrzny kompleks sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony