Policja nie odpuszcza drogowym „rajdowcom” – mandaty, zatrzymane prawa jazdy…

Nowosądecka Policja nie ustaje w tępieniu kierowców łamiących przepisy na drogach. Nadmierna prędkość i brawura za kierownicą często przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. By przeciwdziałać negatywnym zachowaniom kierowców, policjanci drogówki, po raz kolejny w ostatnim czasie, prowadzili wzmożone, nocne działania na sądeckich drogach.

– W miniony weekend, w nocy z 14 na 15 kwietnia br. sądeccy policjanci ruchu drogowego wzięli pod lupę głównie kierujących, którzy poruszali się w rejonie m. in. al. Józefa Piłsudskiego, ul. Królowej Jadwigi, płk. Władysława Beliny-Prażmowskiego, Lwowskiej i Bulwaru Narwiku w Nowym Sączu. – informuje Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Efektem wzmożonych działań było przeprowadzenie 78 kontroli drogowych i ujawnienie aż 65 wykroczeń. Jak się okazało po raz kolejny głównym przewinieniem zdecydowanej większości kierujących było przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci na sprawców wykroczeń nałożyli 50! mandatów karnych oraz skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie.

W trakcie prewencyjnych działań mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był kierowca renaulta, który 14 kwietnia br. kilkanaście minut przed godziną 21, ulicą Legionów w Nowym Sączu poruszał się z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h za szybko. Oprócz zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 11 kierowcom dowody rejestracyjne ich pojazdów, z uwagi na zły stan techniczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony