Policja podsumowała „Bezpieczne wakacje”

Początek września to dobra okazja by, podsumować ponad dwumiesięczny okres wakacji. W tym czasie sądeccy policjanci podejmowali liczne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom goszczącym w naszym regionie.

Od 24 czerwca do ostatniego dnia sierpnia funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego prowadzili działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2022”. Jak zawsze celem było przede wszystkim zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży oraz ograniczenie negatywnych zdarzeń z ich udziałem. Sądeccy policjanci podczas licznych festynów i pikników promowali zasady bezpieczeństwa oraz radzili najmłodszym, jak unikać zagrożeń w czasie letniego wypoczynku.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa zorganizowano dni otwarte Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Podczas zwiedzania jednostki dzieci spotkały się z funkcjonariuszami, którzy przybliżyli im specyfikę zawodu policjanta oraz pokazali sprzęty, z których korzystają w codziennej służbie. Mundurowi przypominali także podstawowe zasady bezpieczeństwa i sposoby reagowania na różnorodne zagrożenia.

Jak co roku policjanci dbali także o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wypoczywającej na Sądecczyźnie. Kontroli poddane był m. in. obozy harcerskie, biwaki czy pola namiotowe. Mundurowi zapewniali również bezpieczny wypoczynek osobom korzystającym z sądeckich akwenów wodnych, w tym z Jeziora Rożnowskiego, gdzie funkcjonował Sezonowy Posterunek Wodny Policji w Rożnowie, sądeckich policjantów wspomagali funkcjonariusze z Krakowa. Organizowane były wspólne patrole z ratownikami sądeckiego WOPR oraz strażakami. Policjanci prowadzili spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacjci to czas wyjazdów i zwiększonego natężenia ruchu drogowego. W celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych i ich skutków oraz zapewnienia maksymalnej płynności ruchu, podczas całych wakacji sądeccy policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. Od 24 czerwca do 31 sierpnia sądeccy mundurowi odnotowali łącznie 491 zdarzeń drogowych (83 wypadki i 408 kolizji), w których zginęły 3 osoby, a 99 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 128 nietrzeźwych kierujących. Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznych wakacji na Sądecczyźnie doszło do 550 zdarzeń drogowych (69 wypadków i 481 kolizji), w których zginęło 7 osób, a 94 zostały ranne. Policjanci zatrzymali wówczas 94 kierujących w stanie nietrzeźwości.

Źródło: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony